Medycyna estetyczna obejmuje procedury których stosowanie
Medycyna estetyczna (łac. medicina aesthetica) ? dział medycyny, należący do estetologii medycznej zajmujący się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych poprzez działania zapobiegawcze, zorientowane w dużej mierze na profilaktykę starzenia się skóry, w kolejnym etapie natomiast rekonstrukcyjne, mające odtworzyć stan sprzed tego procesu. Medycyna estetyczna obejmuje procedury, których stosowanie jest prawnie dopuszczalne wyłącznie przez lekarzy posiadających prawo wykonywania zawodu. Procedury te to głównie ordynacja leków wydawanych z przepisu lekarza oraz zabiegi nieinwazyjne lub o niewielkim stopniu inwazyjności. Wyłącznym lub nadrzędnym celem tych działań jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetyczna
Nowy wygląd
Jak szybko odmienić swój wygląd? Istnieje na to kilka prostych sposobów. Jednym z nich jest zmiana fryzury. Zapewne większość z nas potwierdzi, że nowa, zupełnie inna fryzura może zrobić z człowieka zupełnie nową osobę ? przynajmniej pod kątem aparycji. Wystarczy przemalować kolor włosów, czy je obciąć, aby odmienić swój wygląd. Jeśli do tego odwiedzimy salon kosmetyczny, aby odpowiednio się pomalować, możemy stworzyć zupełnie nowe wrażenie na innych. Takie zmiany mogą być niekiedy naprawdę radykalne, więc jeśli faktycznie zależy nam na dużej zmianie, warto wziąć pod uwagę właśnie tego typu zabiegi.
Historia dermatologii
Schorzenia skórne budziły zainteresowanie lekarzy już w epoce starożytnej. Wyraźnie dostrzegalne gołym okiem były przedmiotem dociekań medyków greckich i rzymskich. Szczególnego znaczenia nabrał ogląd zmian skórnych w czasach rozprzestrzeniania się trądu i dżumy (szczególnie okres średniowiecza z epidemią czarnej śmierci). Wczesne wykrycie zmian występujących w ostrych chorobach zakaźnych mogło decydować o losach całej społeczności. Jednak przez całe stulecia ani nie wyodrębniono nauki o chorobach skórnych ani nie tworzono odrębnych technik badawczych. Dopiero narodziny anatomii patologicznej i zastosowanie mikroskopu (XVIII i XIX wiek) otworzyło drogę nowoczesnej dermatologii.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermatologia