W sumie to już podstawa dla każdej firmy, niektóre są bardziej czytelne, inne mniej atrakcyjne, ale w sumie każda musi spełniać parę podstawowych funkcji. Jakich? Rozwianie kwestii w tym wpisie.
Umiejętność stworzenia dobrej strony internetowej
Okazuje się, że tworzenie stron internetowych może niemalże być gwarantem doskonałej sprzedaży naszych produktów lub usług. Wobec tego wiele osób, które nie posiada tej umiejętności jest zmuszonych skorzystać z usług specjalnej firmy oferującej tworzenie stron internetowych.
Jednak na własną rękę również można stworzyć całkiem estetyczną i przyjemną dla potencjalnego klienta stronę internetową. W tym celu trzeba jednak poszukać informacji odnośnie pisania stron internetowych lub sięgnąć po specjalistyczną literaturę. Łatwiej jest więc zlecić to specjalistom, na co decyduje się naprawdę wiele przedsiębiorstw w dzisiejszych czasach.
Wikipedia wyjaśnia co robi webmaster
Webmaster ? szeroki termin, do niedawna oznaczający jedną osobę zajmującą się projektowaniem, kodowaniem, szatą graficzną oraz aktualizacją witryny internetowej. Witrynę WWW webmaster wykonuje na zamówienie osoby (firmy), która chce zaistnieć w sieci internetowej. Może to być jednorazowe zlecenie i wtedy praca kończy się z chwilą zaakceptowania projektu przez zamawiającego oraz umieszczenia witryny na wskazanym serwerze.
Usługa może mieć też charakter ciągły ? wtedy webmaster aktualizuje i rozbudowuje stronę zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem zleceniodawcy. Webmaster może także tworzyć witryny na własne życzenie i według własnego projektu. Profesjonalnie przygotowana strona powinna być przygotowana w zgodzie ze standardami określonymi przez W3C.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Webmaster
Wikipedia o HTML
HTML pozwala opisać strukturę informacji zawartych wewnątrz strony internetowej, nadając znaczenie poszczególnym fragmentom tekstu ? formując hiperłącza, akapity, nagłówki, listy ? oraz osadza w tekście dokumentu obiekty plikowe np. multimedia bądź elementy baz danych np. interaktywne formularze danych.
HTML umożliwia określenie wyglądu dokumentu w przeglądarce internetowej. Do szczegółowego opisu formatowania akapitów, nagłówków, użytych czcionek i kolorów, zalecane jest wykorzystywanie kaskadowych arkuszy stylów.
W składni HTML wykorzystuje się znaczniki umieszczone w nawiasach ostrokątnych, które zazwyczaj używa się w parach do oznaczenia początku i końca.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/HTML