Moda na sztukaterię? Czemu nie!

dostępne są takie sztukaterie, które pozostają niewielkie i dyskretne. Trzeba jednak przyznać, że nawet takie sztukaterie mogą bardzo upiększać wszystkie domowe pomieszczenia i sprawiać, że stają się one bardzo jasne i zyskują zu

Moda na sztukaterię? Czemu nie!

Dyskretna

Domowa może być zamieszczana zarówno z zamiarem jej wyeksponowania, jak i z zamiarem jej ukazania w bardzo klasyczny i stonowany sposób. Dlatego w sprzedaży dostępne są takie sztukaterie, które pozostają niewielkie i dyskretne. Trzeba jednak przyznać, że nawet takie sztukaterie mogą bardzo upiększać wszystkie domowe pomieszczenia i sprawiać, że stają się one bardzo jasne i zyskują zupełnie nowego wyrazu. Poza tym nie do wszystkich pomieszczeń nadaje się łatwo rzucająca się w oczy , a bardzo stonowana na pewno będzie mogła zostać umieszczona w niezwykle stylowych i jasnych pomieszczeniach. Zwykle taka jest nawet jednokolorowa, dzięki czemu domowe pomieszczenie może wyglądać bardzo stylowo, a jednocześnie nowocześnie.


Elewacja domowa i

Jeżeli stoi przed nami szansa na rozpoczęcie remontu, do którego przymierzam się już od jakiegoś czasu, to wiedzmy, że grunt to mieć przygotowany plan działania. Jeżeli już dziś uznamy, że na coś się decydujemy ostatecznie, to w przyszłości ? za tydzień czy dwa - nie będziemy musieli przezywać rozterek. Tak więc podczas remontu dobrze jest mieć gotowy pomysł. Na pewno dobrym sposobem na ożywienie i poprawę wizerunku naszego domu będzie zamontowanie na jego elewacji sztukaterii, takiej niebanalnej, ciekawej, wzorzystej, innej niż wszystkie. Czasami takie kroki uchodzą za ekscentryczne, jednak są one po prostu sposobem na pozbycie się nudy i wyrażenie swojego charakteru. Dobrze jest o tym wiedzieć i zastanowić się nad tym, czy i w naszych wnętrzach, choć trochę sztukaterii by się nie przydało?


W średniowieczu stosowana była sporadycznie we

Boniowanie ? dekoracyjne opracowanie krawędzi oraz lica ciosu kamieni podkreślające ich układ.

Rozróżnia się następujące typy boniowania, w zależności od:

Technika boniowania była znana i stosowana w okresie starożytnego Rzymu. W średniowieczu stosowana była sporadycznie we francuskiej architekturze obronnej XII wieku. W okresie renesansu nastąpił jej rozwój. W tynku naśladowano wygląd muru z kamienia, przez wykonywanie profilowania naśladującego układ kamieni w murze, przy pomocy boni. Bonia to spoina podkreślająca układ kamieni lub rowek w tynku nadający elewacji monumentalny charakter. Boniowane mogły być całe elewacje albo tylko cokoły, naroża ścian, pilastry, obramowania otworów, filary itp.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Boniowanie



© 2019 http://www.remontdomu.bydgoszcz.pl/