Olejki z roślin na twarz?

aży są zwykle dokładnie opisane pod kątem przeznaczenia i działania; istnieje także wiele domowych sposobów robienia maseczek - np. okład z ubitej piany białka jaj działa ściągająco, z drożdży - odżywczo i wygładzająco, z płatków

Olejki z roślin na twarz? olejek z rokitnika

Jakie mamy rodzaje maseczek? Odpowiada Wikipedia

W zależności od rodzaju cery, typu problemów skórnych lub oczekiwanego efektu, dobiera się właściwą maseczkę. Środki dostępne w sprzedaży są zwykle dokładnie opisane pod kątem przeznaczenia i działania; istnieje także wiele domowych sposobów robienia maseczek - np. okład z ubitej piany białka jaj działa ściągająco, z drożdży - odżywczo i wygładzająco, z płatków owsianych - oczyszczająco i hamująco na łojotok, z owoców (np. truskawek) witaminizująco i rozświetlająco, z surowych ogórków - wybielająco. Stosując daną maseczkę należy mieć świadomość, że może ona działać alergizująco, należy więc najpierw wypróbować ją na małym fragmencie skóry i odczekać kilka godzin na ewentualną reakcję.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Maseczka_kosmetyczna


Zalety stosowania olejków

Właściwości olejków są bardzo szeroko opisywane przez kosmetologów. Zapewniają oni, że dobrej jakości olejki potrafią bardzo dobrze odżywić skórę i sprawić, że skóra osoby w każdym wieku nabiera zupełnie nowego blasku. Inną zaletą olejków jest fakt, że ich stosowanie jest stosunkowo proste, muszą być one jedynie dokładnie nakładane na skórę, aby mogły naprawdę skutecznie oddziaływać na skórę.

Wobec tego osoby, które chcą wykorzystać wszystkie właściwości olejków starają się je stosować zgodnie z wszystkimi zasadami ustalonymi przez kosmetologów. Sposoby stosowania olejków są także szeroko opisywane na różnych stronach internetowych. Dzięki temu można w bardzo łatwy sposób uzyskać wszelkie informacje na temat takich olejków.


Maseczka kosmetyczna z Wikipedii

Maseczka kosmetyczna - zabieg stosowany na skórę twarzy w celu poprawienia jej kondycji - oczyszczenia, odżywienia, złagodzenia niekorzystnego wpływu środowiska, zniwelowania niepożądanych zmian (łojotok, rozszerzone naczynia krwionośne itp.) lub efektów starzenia się. Choć najczęściej stosują go kobiety, przekonuje się do niego coraz więcej dbających o swą powierzchowność mężczyzn.

Na uprzednio umytą i osuszoną twarz nakłada się maseczkę, zazwyczaj w postaci pasty, papki lub kremu, a po upływie kilku do kilkunastu minut zmywa się lub ściera jej resztki (niektóre, zwłaszcza gotowe specyfiki wchłaniane są w dość znacznym stopniu przez skórę). Po oczyszczeniu skóry należy ją przetrzeć tonikiem, by przywrócić naturalne pH skóry.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Maseczka_kosmetyczna



© 2019 http://www.remontdomu.bydgoszcz.pl/