Jak znaleźć tanie taxi?
W ostatnich latach olbrzymią popularność zyskały w szczególności taksówki, które pozwalają na o wiele tańsze przejazdy. Jest to możliwe dzięki specjalnie skierowanej do klientów ofercie. Trzeba przyznać, że rozbieżności cenowe pomiędzy firmami świadczącymi usługi takie, jak przejazd taxi, są naprawdę dość znaczne. Jak znaleźć najtańszy tego typu środek transportu?
Na pewno warto posiłkować się w tym zakresie zdobytymi w Internecie informacjami. Na niejednej stronie internetowej firmy zajmującej się przewozami taxi znajdziemy bowiem konkretny cennik. Jeśli porównamy sobie dostępne oferty w okolicy, z łatwością znajdziemy najtańsze taksówki na naszym terenie. Warto więc porównywać dostępne oferty w okolicy.
Obsługą samolotów na lotnisku w szczególności
Obsługą samolotów na lotnisku, w szczególności załadunkiem i rozładunkiem bagażu, wyważaniem samolotów, transportem pasażerów po płycie lotniska, wypychaniem i holowaniem oraz odladzaniem zajmuje się dwie firmy Welcome Airport Services Sp. z o.o. oraz LS Airport Services Sp. Z o.o. Posiłki do samolotów dostarcza firma LOT Catering, zaś paliwo lotnicze ? firma Petrolot. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy zawarł też umowy o dystrybucji paliwa lotniczego z Shell Polska i Totalfinaelf oraz Grupą Lotos z siedzibą w Gdańsku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy
Terminal T1 od tamtej pory służył
W 2004 nadano mu imię przywódcy Solidarności i prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Wałęsy.
W 2006 zarząd lotniska w Gdańsku podpisał z władzami wojskowymi umowę o powierzeniu mu planowanych funkcji cywilnych na wojskowym lotnisku Gdynia-Oksywie we wsi Kosakowo.
19 października 2006 po raz pierwszy gdański port lotniczy osiągnął liczbę miliona pasażerów w ciągu jednego roku.
18 listopada 2010 po raz pierwszy gdański port lotniczy osiągnął liczbę 2 mln pasażerów w ciągu jednego roku.
31 marca 2012 został uroczyście oddany do użytku terminal drugi T2 (koszt budowy ? prawie 248 mln zł, w tym dofinansowanie z UE ? ponad 87 mln zł), a pierwsi pasażerowie zostali na nim odprawieni 6 kwietnia 2012. W pierwszym etapie budowy terminalu T2 powstał budynek o powierzchni około 39,5 tys. m?. Terminal T1 od tamtej pory służył jako grupa 8 bramek dla ruchu Non-Schengen, a także jako tymczasowa hala przylotów do czasu budowy nowej w Terminalu T2.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy