Programy dedykowane- co, jak i dla kogo?

Termin ten może odnosić się także do specjalisty w jednej dziedzinie programowania. Większość programistów zna co najmniej kilka języków programowania (np. C, C++, Java), lecz specjalizuje się tylko w wybranych z nich. Nazwa główn

Programy dedykowane- co, jak i dla kogo?

Wikipedia i programiści

Programista (gw. ?deweloper?/?developer?, ?koder?; czasem: inżynier oprogramowania) ? osoba, która tworzy programy komputerowe w pewnym języku programowania. Termin ten może odnosić się także do specjalisty w jednej dziedzinie programowania. Większość programistów zna co najmniej kilka języków programowania (np. C, C++, Java), lecz specjalizuje się tylko w wybranych z nich. Nazwa głównego języka jest często dodawana do nazwy stanowiska, np. programista C++, aby podkreślić specjalizację.

Mianem programistów określa się czasami projektantów oprogramowania, inżynierów oprogramowania czy analityków systemów. Jest to jednak pewne uproszczenie, ponieważ zawody te wymagają wielu innych umiejętności, oprócz samego programowania. O ile podział ten jest dobrze zarysowany za granicą123, w Polsce panuje większa swoboda w wyborze nazw zawodupotrzebny przypis.

Międzynarodowy Dzień Programisty jest obchodzony 13 września, a w roku przestępnym 12 września

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Programista


Dlaczego aplikacje internetowe stały się tak popularne?

Aplikacje internetowe w ostatnich latach zrewolucjonizowały świat. Coraz częściej wykorzystujemy je nie tylko za pomocą komputera stacjonarnego, ale także korzystając z tabletów czy telefonów komórkowych. Powszechny dostęp do Internetu sprawił, że coraz chętniej wybieramy właśnie te nowoczesne narzędzia do znalezienia określonej usługi czy produktu.

Takie rozwiązania z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i można się spodziewać, że w kolejnych latach dalej będziemy obserwować bardzo dynamiczny rozwój w tej branży. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm informatycznych kieruje swoją działalność właśnie w kierunku tworzenia aplikacji przeznaczonych dla konkretnych firm.


Tworzenie aplikacji na własną rękę

Chociaż większość dużych firm zleca stworzenie specjalistycznego oprogramowania do obsługi bieżącej działalności czy kontaktu z potencjalnym klientem uprawionym informatykom z dużym doświadczeniem, coraz częściej możemy na własną rękę znaleźć pewne rozwiązania w tym zakresie.

Pomimo, że tworzenie aplikacji to bardzo skomplikowana sprawa, to ostatnio pojawiły się pewne kursy i szkolenia, które w niewielkim stopniu pozwalają na zgłębienie tej trudnej dziedziny wiedzy. Bardzo często korzystają z nich początkujący informatycy, którzy dopiero zaczynają interesować się programowaniem. Takie narzędzia wykorzystywane również są przez tych, którzy hobbystycznie postanawiają zainteresować się informatyką.



© 2019 http://www.remontdomu.bydgoszcz.pl/