Prowadzisz salon kosmetyczny? Dbaj o bezpieczeństwo klientów

kretnych środków przeznaczonych do gabinetów medycznych. W zależności od bieżących potrzeb mogą to być zarówno leki i środki opatrunkowe, jak i narzędzia oraz sprzęty medyczne. Przy ich wykorzystaniu lekarz przyjmujący w gabinecie

Prowadzisz salon kosmetyczny? Dbaj o bezpieczeństwo klientów

Odbiór środków dla gabinetów medycznych

Kupowaniem środków dla gabinetów medycznych zajmują się właściciele tych gabinetów lub osoby do tego wyznaczone. One dokonują także zamówienia konkretnych środków przeznaczonych do gabinetów medycznych. W zależności od bieżących potrzeb mogą to być zarówno leki i środki opatrunkowe, jak i narzędzia oraz sprzęty medyczne. Przy ich wykorzystaniu lekarz przyjmujący w gabinecie medycznym będzie mógł udzielać pomocy zgłaszającym się do niego osobom chorym. Natomiast samym dostarczaniem środków dla gabinetów medycznych zajmują się ośrodki, w których dokonano zakupu tego rodzaju środków, a ich odbiór należy już do obowiązków osób kierujących placówkami medycznymi. Mogą one jednak zamawiać ich dostarczenie bezpośrednio do gabinetu medycznego.


Środki posiadane przez gabinety kosmetyczne

W gabinetach kosmetycznych potrzebne są różnego rodzaju środki medyczne. W zależności od tego, jakiego rodzaju zabiegi wykonywane są w konkretnym gabinecie kosmetycznym mogą być w nim potrzebne różnego rodzaju strzykawki i igły. Oprócz tego potrzebne będą różnego rodzaju maseczki oraz środki upiększające. Przydawać mogą się również środki do pielęgnacji włosów i skóry oraz paznokci. Wobec tego wyposażenie gabinetów kosmetycznych może być bardzo bogate. Należeć będą do niego fotele i inne meble, na których będzie można wygodnie usiąść podczas robienia zabiegów oraz lustra i odpowiednie narzędzia kosmetyczne. Wszystkie takie części składowe gabinetów kosmetycznych będzie można kupować u tych samych dostawców, którzy zajmą się pełnym wyposażeniem gabinetu kosmetycznego.


Kilka faktów o budowie defibrylatora

Typowy defibrylator składa się z dwóch elektrod oraz jednostki centralnej. Jednostka centralna, zależnie od producenta oraz klasy urządzenia, może znacznie różnić się wyglądem oraz funkcjami:

wielofunkcyjne defibrylatory z dużymi wyświetlaczami, umożliwiającymi odczytywanie przez zespół ratunkowy kolejnych parametrów mierzonych przez urządzenie (EKG, temperatura ciała, ciśnienie tętnicze, saturacja, itp.);
defibrylatory posiadające wyświetlacz jedynie w celu wyświetlenia zapisu EKG;
defibrylatory typu AED ? przeznaczone do użytku ratującego, posiadającego jedynie elementarne przeszkolenie. AED sam analizuje EKG poszkodowanego i wykrywa, kiedy defibrylacja jest wskazana. Najnowsze urządzenia wykorzystują metodę dwufazową, która automatycznie dopasowuje parametry wstrząsu do potrzeb pacjenta. Jeśli pierwszy wstrząs nie przywróci akcji serca, urządzenie podaje następne wstrząsy, zgodnie z zaprogramowaną sekwencją (od 150 J do 360 J). Zwiększa to szanse na uratowanie pacjenta.
Urządzenia tego typu posiadają dwa główne typy elektrod:

elektrody typu "łyżki", wymagające przyłożenia ich przez ratownika;
elektrody przyklejane, nie wymagające innych działań.
Okres ważności elektrod to zwykle 12-36 miesięcy. Okres ważności baterii w urządzeniach AED to 12-60 miesięcy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Defibrylator



© 2019 http://www.remontdomu.bydgoszcz.pl/