Szpitalne kartoteki online?

j kwestii w poście.Dokumentacja szpitaliRodzaje i zakres dokumentacji medycznej (która może występować zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej) został opisany w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 r. w

Szpitalne kartoteki online? Oprogramowanie takie jak już niedługo staną się niezbędne dla każdej placówki medycznej. Dobrze jest już teraz wykupić odpowiednie licencje, ale czemu jest to konieczne. O tej kwestii w poście.

Dokumentacja szpitali

Rodzaje i zakres dokumentacji medycznej (która może występować zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej) został opisany w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 r. w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania1. Przepisy te regulują również sposób wytwarzania, przechowywania i udostępniania tej dokumentacji. Możliwość stosowania zamiennie dokumentacji papierowej, jak i elektronicznej dopuszcza w/w rozporządzenie, co dodatkowo potwierdzone jest w art. 56 ust. 1 Ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektroniczna_Dokumentacja_Medyczna


Informatyzacja w firmach i nie tylko

Postępująca komputeryzacja i informatyzacja jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym w firmach prywatnych oraz organizacjach państwowych i rządowych. Coraz więcej rzeczy dzieje się w świecie wyłącznie elektronicznym oraz przez internet. Mało która firma nie posiada teraz e-faktur, czy choćby nie przechowuje kopii danych na komputerach w firmie.

Ten proces zostawia również swój ślad na większych organizacjach państwowych, opłacanych ze Skarbu Państwa. Policja, szpitale, urzędy- te wszystkie organizacje wkładają duże pieniądze w przesiadkę na nowoczesne metody i sposoby obsługi zadań. Najnowszym projektem jest oczywiście kwestia informatyzacji dokumentacji medycznej pacjentów w szpitalach i przychodniach.


E-dokumentacja dostępna dla każdego lekarza

Elektroniczny dostęp do dokumentacji medycznej każdego pacjenta to póki co marzenia ściętej głowy. jednak taki system mógłby usprawnić działanie opieki medycznej w całym kraju. Gdyby każdy lekarz w Polsce z dostępem do odpowiedniej bazy danych mógł zobaczyć pełną kartotekę swojego pacjenta online to nie byłoby już problemów z brakującymi wpisami w kartotece.

Zniknąłby też problem pacjentów leczących się w różnych placówkach lub świeżo po przeprowadzce. Wszyscy skorzystaliby na pełnej integracji systemu elektronicznej kartoteki dostępnej dla każdego lekarza. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia zabezpieczeń tego systemu, aby nie można było w łatwy sposób go złamać. To jednak znikomy problem przy rozmiarach powstałych w całym procesie baz danych, które z pewnością byłyby ogromne i trudne do zarządzania. Może kiedyś doczekamy się takiego rozwiązania, póki co pozostaje nam czekać.



© 2019 http://www.remontdomu.bydgoszcz.pl/