Generalne porządki w kuchni
Część kobiet bardzo chętnie zatrudnia się do sprzątania mieszkań, również z tego powodu, że są one mniejsze od domów i w czasie, kiedy ich koleżanki sprzątają domy, one mogą zaliczać dużo więcej posprzątanych mieszkań i zarobić w tym samym czasie więcej pieniędzy. W zakres ich obowiązków wchodzi wykonywanie generalnych porządków w kuchni, w których zakres wchodzi odsuwanie kuchennych sprzętów, ściąganie pajęczyn i mycie wszystkich zastawów kuchennych. Co jakiś czyszczą także dokładnie łazienkę przy użyciu silniejszych środków czyszczących, które czasami muszą nawet być wywietrzane przed powrotem do mieszkania jego właścicieli. Pod okiem właścicielki mieszkania przeprowadzane są także gruntowne porządki w salonie.
Zorganizowane sprzątanie kościołów
Budynki sakralne, w zależności od swej wielkości i stopnia zabytkowości, mogą być sprzątane przez specjalne ekipy sprzątające wykorzystujące posiadany przez siebie specjalistyczny sprzęt oraz przez wiernych należących do jednej z parafii, na terenie której znajduje się budynek kościoła. W tym drugim wypadku, zwykle wyznaczane są cotygodniowe dyżury sprzątające, w ramach których kolejne rodziny zajmują się sprzątaniem kościoła. Zwykle takie sprzątanie kościoła odbywa się w soboty w godzinach dopołudniowych. Wykorzystywane są wówczas większe odkurzacze, przystosowane do pracy w dużych pomieszczeniach, miotły i mopy oraz wiadra i różnego rozmiaru szmatki, a także płyny do mycia podłóg i środki do czyszczenia drewna.
Na pewno wiesz czym jest miotła?
Miotła ? proste narzędzie czyszczące służące do usuwania pyłu i śmieci z płaskich powierzchni, przede wszystkim podłóg. Składa się z podłużnej, cylindrycznej rączki (styliska) i umieszczonego na jej końcu aparatu czyszczącego (w tradycyjnych miotłach pęk rózeg). Dawniej miotły powszechnie uznawano za podstawowy atrybut wiedźm i czarownic. Ich rola jako narzędzi umożliwiających latanie osobom uprawiającym czarną magię do dziś przetrwała w baśniach, legendach i popkulturze.
Mniejsze narzędzia czyszczące o podobnej konstrukcji często określa się mianem miotełek. Za odmianę miotły można uznać mop.
Tradycyjna miotła była najczęściej pękiem brzozowych rózeg, związanych od strony nie rozwidlonej w kształt trzonka. Całość miała cylindryczny kształt ? nieefektywny podczas zamiatania, ale zarazem najprostszy do wykonania. Długość styliska zależała od przewidywanego zastosowania miotły. Niekiedy rózgi mocowano (przywiązywano) do osobnego kija.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Miot%C5%82a