Wybieramy się do stomatologa

ów w zębach. Jest to przydatne po leczeniu próchnicy lub po leczeniu kanałowym w ten sposób też minimalizuje się ryzyko zanieczyszczenia miazgi zębowej. Takie plomby bardzo szybko zasychają i nie ma możliwości aby dostałeś po

Wybieramy się do stomatologa protezy Żory

Plomby światłoczułe

Obecnie do plombowania w gabinetach dentystycznych stosuje się materiał się materiał światłoutwardzalny- specjalnie światło UV pozwala na bardzo szybkie zaklejenie ubytków w zębach. Jest to przydatne po leczeniu próchnicy lub po leczeniu kanałowym w ten sposób też minimalizuje się ryzyko zanieczyszczenia miazgi zębowej.

Takie plomby bardzo szybko zasychają i nie ma możliwości aby dostałeś po nią jakieś drobinki jedzenia czy płynu. Taki materiał ma też taką zaletę, że zaraz po wyjściu gabinetu dentystycznego po takim zabiegu możemy jeść i pić.


Stomatologia, krótka definicja z Wikipedii

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

W Polsce, zgodnie z Dz. U. z 2011 r. Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art. 5. ustawy). Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art. 4. ustawy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia


Bóle zębów, encyklopedyczna definicja

Bóle zębów ? subiektywnie nieprzyjemne czuciowo-emocjonalne odczucie sprawiające dyskomfort w okolicach szczęki i twarzy (ból odbierany przez nerw trójdzielny), występujące w różnym natężeniu i w odpowiedzi na szereg czynników bólogennych. Bóle zębów wywoływane są przez różne bodźce bólowe ? mechaniczne, termiczne lub patofizjologiczny ? które uaktywniają receptory bólowe (nocyceptory) na zakończeniach nerwowych, a te wysyłają impulsy bólowe do mózgu odbierane przez organizm jako niemiłe odczucie w miejscu będącym ośrodkiem bólu. Najczęściej pojawia się on wskutek zapalenia miazgi zęba, której unerwienie jest bardzo bogate, a pobudzanie zakończeń czuciowych miazgi to główne źródło bólu zębów.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bóle_zębów



© 2019 http://www.remontdomu.bydgoszcz.pl/