Męskie kartki okolicznościowe
Kartki okolicznościowe nadal pozostają częścią składową bardzo wielu prezentów. Dlatego są one kupowane na przykład przez osoby wybierające się na czyjeś urodziny lub imieniny. Są one mile widziane nie tylko przez kobiety, ale również przez mężczyzn i dzieci czy osoby starsze. Kobiety bardzo lubią kolorowe, ale jednocześnie gustowne kartki okolicznościowe, które są dopasowane do całości prezentu dla nich przygotowanego. Natomiast mężczyźni najbardziej lubią stonowane kartki okolicznościowe lub takie, które nawiązują do ich zainteresowań sportowych czy motoryzacyjnych. Dlatego wiele osób bardzo długo zastanawia się zanim sięgnie po konkretną kartkę okolicznością. Jest to dla nich bardzo ważne, aby wybrać dla bliskiej osoby najlepszą kartkę okolicznościową.
Pożegnalne kartki pracownicze
Jednymi z kartek okolicznościowych są kartki pracownicze. Tego rodzaju kartki kupowane są z myślą o tym pracowniku, który obchodzi jakieś ważne rodzinne wydarzenie, zmienia miejsca pracy, świętuje długi okres pracy lub odchodzi na emeryturę. Dlatego firmowe kartki okolicznościowe są bardzo różne, jedne z nich mogą bardzo wyraźnie nawiązywać do charakteru wykonywanej przez kogoś pracy, a inne jedynie do przeżywanego właśnie wydarzenia. Swoją własną specyfikę posiadają pożegnalne kartki okolicznościowe, które mają na celu sprawienie radości temu pracownikowi, który ma odejść na emeryturę lub zmienić miejsce pracy. Czasami wręczenie mu takiej kartki może sprawić, że poprawi mu się nastrój nieco obniżony przez to, musiał on zakończyć jakiś etap w swoim życiu.
zaproszenia na ślub rozesłać zaproszenie otrzymać
Rzeczownik zaproszenie pochodzi od słowa zaprosić i jest ustną lub pisemną prośbą o przyjście dokądś, zwykle w celach towarzyskich, i wzięcie udziału w czymś; np. list z zaprosinami na wesele.
Dalej słownik pisze: karta z wydrukowanym tekstem zawierająca prośbę o przybycie na jakąś uroczystość lub upoważniająca do wzięcia udziału w czymś, np. zaproszenia na ślub, rozesłać zaproszenie, otrzymać zaproszenie. Ciekawostką jest to, iż hasło to pojawiło się już w pierwszych słownikach języka polskiego, m.in. w tzw. słowniku warszawskim, ośmiotomowym dziele pod redakcją Jana Karłowicza, Adama Kryńskiego i Władysława Niedźwiedzkiego z 1900 roku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaproszenia_ślubne