Wikipedia - definicja prawnika
Prawnik (daw. jurysta) ? osoba naukowo lub zawodowo zajmująca się prawem.
Niektóre systemy prawne wywodzące się z common law jako prawników najniższego stopnia zawodowego uznają także osoby o wykształceniu wyższym humanistycznym, zajmujące się zawodowo prawem. Obecnie jednak w większości krajów świata do wykonywania zawodów mających związek z prawem jest wymagane wyższe, uniwersyteckie wykształcenie prawnicze, a dla wykonywania kluczowych zawodów prawniczych, okresy dodatkowego stażu (aplikacja, asesura).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawnik
Usługi kancelarii prawnej
Kancelaria prawna to miejsce, które świadczy wiele zróżnicowanych usług z zakresu prawa. Może zgłosić się tam zarówno osoba fizyczna, jak i przedsiębiorca, który boryka się z niezrozumieniem przepisów obowiązującego prawa. Każda kancelaria prawna udziela porad w tym zakresie.
Co więcej, bardzo często możemy w tego typu miejscach znaleźć także takie usługi, jak zlecenie audytu czy przygotowanie opinii. Zazwyczaj adwokat czy prawnik pracujący w kancelarii prawnej podejmuje również takie zlecenia, jak przedstawicielstwo klienta w sądzie czy prowadzenie sprawy sądowej. Trzeba przyznać, że są to najczęściej wybierane przez klientów usługi prawne w kancelariach.
O doradztwie prawnym z Wikipedii
Status doradcy prawnego nie jest uregulowany prawnie, zaś podstawą prawną świadczenia usług jest ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych zawodów doradcy prawni nie muszą (choć mogą) posiadać ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Doradców prawnych nie obowiązują wiążące zasady etyki. Doradcy prawni nie podlegają odpowiedzialności dyscyplinarnej. W niżej wymienionym wyroku Trybunału Konstytucyjnego wyrażono pogląd o wymogu posiadania wyższego wykształcenia prawniczego przez osoby zawodowo świadczące obsługę prawną. Doradcy prawni nie mają obowiązku dochowania tajemnicy zawodowej, nie mogą też odmówić zeznań co do faktów o których powzięli wiadomość w trakcie świadczenia usług.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Doradca_prawny