Uszkodzenie w uzębieniu to zawsze duży problem, zwłaszcza gdy są to zęby stałe. Jednak na szczęście to dobre rozwiązanie.
Definicja z Wikipedii- Protetyka stomatologiczna
Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna
Powikłania z powodu braków
Kiedy warto wykonać protezę z implantem? To pytanie pewnie nurtuje wiele osób, ale mało kto decyduje się pójść z tym do specjalisty. Ludzie obawiają się kosztów związanych z takim leczeniem protetycznym. Co jest błędnym podejściem, ponieważ nieleczone ubytki w zębach mogą powodować nieciekawe skutki uboczne.
Wady zgryzu, zmiany zwyrodnieniowe stawu żuchwy i tym podobne skutki nieleczenia ubytków zębowych. Wystarczy jedna wizyta, aby ustalić ze stomatologiem taktykę postępowania i wyleczyć ubytki, które są najgroźniejsze.
Zakładane i zdejmowane protezy
Protezy tymczasowe to rozwiązanie od którego powoli się odchodzi, przynajmniej dla młodszych pacjentów. Uciążliwość ich stosowania połączona z potrzebą dodatkowych środków czyni ten rodzaj protezy jednym z mniej spełniających swoje funkcję.
Czynności takie jak jedzenie czy żucie gumy są bardzo uciążliwe, nawet gdy stosuje się klej do protez. Cenowo takie protezy wychodzą korzystniej niż implanty, ale komfort użytkowania jest zupełnie inny. I przy protezie ruchomej unikamy nieprzyjemnego zabiegu zakładania implantów.