Czasami prawie każdy potrzebuje prawnika, czy reprezentanta w sądzie. Niezależnie od naszej niewinności. Dlatego dobrze jest poszukać: i znaleźć dobrą dla nas kancelarię.
O wymaganiach na adwokata w Wiki
Adwokat może wykonywać swój zawód w zespołach adwokackich lub indywidualnie (także w formie handlowych spółek osobowych). Kandydat na adwokata musi ukończyć wyższe studia prawnicze, odbyć aplikację adwokacką, tj. praktykę w adwokaturze oraz zdać egzamin adwokacki. Osoby posiadające tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie prawa są zwolnieni z konieczności odbycia aplikacji i zdawania egzaminu adwokackiego.
Zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej, a w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami. Adwokaturę stanowi ogół adwokatów i aplikantów adwokackich. Prawo wykonywania zawodu ma tylko ten, kto został wpisany na listę adwokatów przez okręgową radę adwokacką. W Polsce wpisanych na listę jest ponad 7 tys. adwokatów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Adwokat
Obsługa prawna ministerstw
Pracownicy zatrudnieni w różnych kancelariach oraz prowadzący samodzielną działalność zajmują się obsługą prawną przeróżnych ośrodków i osób. Jednym z takich ośrodków są uniwersytety. W uniwersytetach zatrudniane są osoby, z których każda posiada inną sytuację osobistą, w której rozwiązaniu mogą otrzymać pomoc ze strony prawników uczelnianych.
Jednocześnie władze uczelni podpisują różne kontrakty i w związku z tym czasami potrzebują zaczerpnąć opinii prawnej na ich temat. Z pomocy prawników mogą, w końcu, korzystać sami studenci, kiedy mają jakieś problemy związane zarówno z przebiegiem ich studiów, jak i sytuacją osobistą. Innego typu zadania wykonywane są przez prawników zatrudnionych w przedsiębiorstwach oraz ministerstwach państwowych.
O sądzie w Wikipedii
Sąd ? we współczesnych demokratycznych systemach prawnych jest niezawisłym organem państwowym, powołanym do stosowania prawa w zakresie rozstrzygania sporów między podmiotami pozostającymi w sporze a także decydowania o przysługujących uprawnieniach oraz dokonywania innych czynności określonych w ustawach lub umowach międzynarodowych. Wyposażony jest w atrybut niezawisłości (nie podlega innym organom władzy) i funkcjonuje w szczególnej, procesowej formie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sąd