Problemy z niesprawnymi samochodami?
Niesprawne auto może być przyczyną wielu problemów. Zaczynając od tego, że w takiej sytuacji będziemy uziemieni i znacznie zmniejszy się nasza swoboda podróżowania, aż do zagrożeń, jakie w takim przypadku możemy spowodować na drodze. Często nawet najmniejsza usterka może doprowadzić do wypadku samochodowego, w którym poszkodowani będziemy nie tylko my, ale także inni uczestnicy ruchu drogowego. Każdy właściciel pojazdu powinien koniecznie zadbać o to, by był on sprawny i mógł poruszać się bezpiecznie. W tym celu koniecznie należy wykonywać regularne przeglądy oraz dokonywać bieżących napraw i wymiany wadliwych lub uszkodzonych części.
Płyn do spryskiwaczy - definicja
Płyn do spryskiwaczy ? płyn używany do napełnienia zbiornika spryskiwaczy w samochodzie lub innym pojeździe w celu spryskiwania nim szyb. Ułatwia on usunięcie zabrudzeń z szyby przy pomocy wycieraczek. Rozróżnia się płyn letni i zimowy. Zimowy płyn do spryskiwaczy charakteryzuje się duża zawartością alkoholu, dzięki czemu nie zamarza zimą, a dodatkowo rozpuszcza zalegający na szybie lód. W charakterze płynu do spryskiwaczy można używać także zwykłej wody, ale ma to pewne wady. Woda zamarza w ujemnych temperaturach, a ponadto słabiej usuwa brud z szyb.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82yn_do_spryskiwaczy
Definicja spalin
Spaliny, gazy spalinowe ? mieszanina gazów powstających w procesie spalania paliwa (stałego, ciekłego lub gazowego), np. węgla kamiennego, węgla brunatnego, ropy naftowej, benzyny, gazu ziemnego, biopaliw.
W skład spalin wchodzą, w ilościach zależnych od rodzaju paliwa i warunków spalania:
produkty reakcji chemicznej utleniania paliwa w spalaniu zupełnym,
produkty reakcji chemicznej utleniania paliwa w spalaniu niezupełnym,
produkty reakcji chemicznej syntezy pomiędzy substancjami chemicznymi znajdującymi się w obszarze działania reakcji utleniania, zachodzące pomiędzy składnikami aktywnymi paliwa, składnikami nieaktywnymi (balastowymi) paliwa, towarzyszącymi gazami obojętnymi oraz częściowymi produktami reakcji chemicznych pojawiającymi się w trakcie reakcji utleniania i reakcji innych syntez,
niewykorzystana część substancji aktywnych paliwa w postaci gazowej lub pary,
substancje nieaktywne paliwa w postaci gazowej lub pary,
gazy obojętne, np. niepalne składniki powietrza i tlen.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spaliny