Sztukateria - siła detalu

czym wiele osób nie jest w stanie nawet nadążyć, nie mówiąc już o poznawaniu wszystkich nowości pojawiających się w naszym życiu. Nie lada wyzwaniem jest bycie ekspertem choćby w znaczącej części dziedzin życia, nie mówiąc już o

Sztukateria - siła detalu Listwy przysufitowe mogą być ozdobą mieszkania urządzonego w stylu klasycznym. Zobacz:

Sztukateria w czasach współczesnych

Nasz dzisiejszy świat rozwija się w niesamowitym tempie, za czym wiele osób nie jest w stanie nawet nadążyć, nie mówiąc już o poznawaniu wszystkich nowości pojawiających się w naszym życiu. Nie lada wyzwaniem jest bycie ekspertem choćby w znaczącej części dziedzin życia, nie mówiąc już o wszystkich. Weźmy dla przykładu branżę budowlaną, która przeżywa prawdziwy rozkwit w ostatnich latach. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, czym jest sztukateria, a więc metoda wykańczania wnętrz oraz ścian zewnętrznych budynków. W tej technice wykorzystuje się specjalistyczny, gipsowy rodzaj tynku, rzeźbiąc wyjątkowe wzory oraz formy. Nie da się ukryć, że jest to rodzaj wykończenia ścian dla nieco bardziej wymagających osób.


Mieszczański charakter

Sztukaterie są obecne w wielu stylach wnętrzarskich - spotyka się je często w wytwornych paryskich mieszkaniach, są obecne w stylu skandynawskim, czy nawet w pełnej przepychu Rosji. Można wyciągnąć interesujący wniosek, że sztukaterie to kwintesencja stylu mieszczańskiego. Najczęściej spotkamy je przecież w kamienicach wielkich miast, gdzie oryginalne, wykonane z gipsu, zdobią ściany i sufity od wieków. Często widać elementy sztukateryjne również na elewacjach tych budynków. Pamiętajmy, że są to detale bardzo wymagające - zdobienia potrafią zachwycać szczegółowością i ucieszą oko każdego miłośnika starej architektury.


Sztukateria - dobry detal

Bardzo dobrym pomysłem na wnętrze z klimatem jest zastosowanie sztukaterii. Obecnie jest wiele sklepów, które oferują styropianowe bądź gipsowe imitacje, co za tym idzie - dość niewielkim kosztem możemy uzyskać bardzo dobry efekt wizualny. Pamiętajmy jednak, że we wszystkim należy zachować umiar - przysufitowe proste listwy w białym kolorze będą pasować do wielu wnętrz, jednak ważna jest wysokość - na takie zdobienia można sobie pozwolić jeśli pokój jest przestrzenny i ma minimum 3m wysokości. A jeśli chodzi o zdobienia na samym suficie - tutaj naprawdę trzeba wnętrza z określonym charakterem, czyli wiekowego i stylowego. Użycie takich dodatków znacznie podniesie wrażenie wytworności mieszkania, jednak wystrzegajmy się kiczowatej "pałacowatości" (chyba, że to rzeczywiście pałac - wtedy sprawa wygląda inaczej).



© 2019 http://www.remontdomu.bydgoszcz.pl/