Jeden z wyjątkowych zawodów
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że współcześnie sytuacja na rynku pracy pozostawia wiele do życzenia. Mnóstwo osób ma problem ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy, pozwalającej na zarobienie niezbędnych do życia środków pieniężnych. Niestety, ale jest to jeden z największych problemów współczesnej cywilizacji. Jeśli nie możemy znaleźć pracy to warto pomyśleć o oryginalnym zajęciu zawodowym. Dobrym przykładem jest sztukateria, a więc branża specjalizująca się w nietypowych zdobieniach elewacji oraz ścian wewnątrz domu. W tej dziedzinie wykorzystuje się specyficzny rodzaj materiału, z którego formuje się określone wzory sprawiające, że nasz dom wygląda oryginalnie. Jeśli posiadamy jakiekolwiek uzdolnienie artystyczne, poradzimy sobie z pewnego rodzaju rzeźbieniem.
Styl klasyczny - jaki?
W największym skrócie można powiedzieć, że styl klasyczny odwołuje się do minionych epok i panujących wtedy tendencji w architekturze i wnętrzach. To styl nie tylko jednej epoki: w kulturze europejskiej rozwijał się od starożytności, przewijał się przez wieki niezależnie od chwilowych mód. Wywodzi się on z XVIII-wiecznego klasycyzmu będącego odpowiedzią na frywolne rokoko. Obecnie za wnętrza klasyczne uznajemy także te nawiązujące do biedermeieru, zaaranżowane w stylu angielskim czy eklektycznym. W Polsce w architekturze i wnętrzach popularny jest styl wywodzący się ze szlacheckich dworków.
Źródło: http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzienne-jadalnie/sztuka-harmonii-styl-klasyczny,68_5041.html
Sufit w klasycznym wnętrzu
We wnętrzach inspirowanych stylem klasycznym ważnym elementem jest sufit. Może być zdobiony sztukateriami: listwami, rozetami lub gzymsami. Tradycyjne gipsowe cechuje między innymi niepowtarzalność wzorów, które można tworzyć według własnego projektu. Dostępne są też elementy z polistyrenu ekstrudowanego (XPS). To materiał twardy, wykorzystuje się go na ornamenty o wyrazistej stylistyce, podobnie jak sztukaterie z poliuretanu, który dodatkowo można wyginać. Rzadziej stosuje się droższe sztukaterie z granulatu Verofill ? glinokrzemianowych mikrogranulek połączonych żywicą.
Źródło: http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzienne-jadalnie/sztuka-harmonii-styl-klasyczny,68_5041.html