Stomatologia, a protetyka

ebne w przypadku stwierdzenia poważniejszych chorób uzębienia i całej szczęki. Dokładne usunięcie korzenia zębowego, który pozostał jeszcze w dziąśle po wyrwaniu zęba jest bardzo ważne, ponieważ może on doprowadzić do jakiegoś sta

Stomatologia, a protetyka protezy zębowe jastrzębie

Usuwanie zębów stałych

W ramach chirurgii stomatologicznej wykonywane są usługi usuwania zębów oraz korzeni zębowych, a także większe zabiegi, których wykonanie staje się potrzebne w przypadku stwierdzenia poważniejszych chorób uzębienia i całej szczęki. Dokładne usunięcie korzenia zębowego, który pozostał jeszcze w dziąśle po wyrwaniu zęba jest bardzo ważne, ponieważ może on doprowadzić do jakiegoś stanu zapalnego występującego w obrębie takiego dziąsła.

Chirurg stomatologiczny usuwa także zęby stałe, których nie można usunąć w zwykłym postępowaniu stomatologicznym lub ich usunięcie w taki sposób byłoby dla pacjenta zbyt bolesne. Zdarza się również, że chirurg musi usunąć zęba mlecznego, który wyrósł w jakimś nietypowym miejscu i przeszkadza w rozwoju zębów stałych.


Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza obejmuje przegląd dentystyczny, przygotowanie do leczenia zębów oraz leczenie dentystyczne. Przegląd dentystyczny zawsze stanowi pierwszy etap wizyty u dentysty, w czasie którego można dokładnie określić stan uzębienia pacjenta i podjąć decyzję odnośnie jego leczenia. W przypadku, gdy pacjent posiada niewielkie ubytki można u niego wykonać leczenie zwykłe, które można wykonać w czasie jednej wizyty.

Czasami jednak nie udaje się wyleczyć zęba w czasie jednej wizyty, a wówczas dentysta musi wykonać leczenie kanałowe. Polega ono na dokładnym borowaniu zębów i otworzeniu kanału zębowego, do którego wkładana jest odpowiednia trutka zębowa, pozostająca w nim przez tydzień. Po tym okresie czasu można założyć na zęba odpowiednią plombę.


O implantologii w Wikipedii

Implantologia - nauka o wprowadzaniu implantów do żywego organizmu, ich interakcjach, budowie, właściwościach i warunkach niezbędnych do "przyjęcia się" wszczepu oraz przyczynach ich ewentualnego odrzucenia.

Implantoprotetyka stomatologiczna - odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia1. Do tej pory nie udało się jednak stworzyć implantu będącego w stanie idealnie odtworzyć funkcjonalność własnych zębów. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kilkuetapowo. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność - nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce). Atrakcyjna jest relacja ceny leczenia do uzyskanych korzyści i alternatywnych możliwości.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Implantologia



© 2019 http://www.remontdomu.bydgoszcz.pl/